Zielona Szkoła

W tym roku szkolnym uczniowie naszej placówki ( 44 osoby) w dniach 27.05-01.06.2019 r  przebywali na Zielonej Szkole w Poddąbiu. Dziećmi opiekowały się wychowawczynie: Anetta Jurek, Agnieszka Kuzior, Joanna Wojtaszczyk, Joanna Ściebura, a nad pomyślnym przebiegiem czuwała pani dyrektor  Agnieszka Nabiałek.

Celem wyjazdu było kształtowanie wśród uczniów higienicznego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie i korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Zielona Szkoła ma spełniać określone cele dydaktyczno – wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez „przeżywanie” przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym wyjechaliśmy do nadmorskiej miejscowości – Poddębiu. Dzięki temu nasi uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania nadmorskiej przyrody.

W spełnieniu marzeń względem naszego wyjazdu, pomogli nam sponsorzy, którzy  dofinansowali atrakcje, za co BARDZO serdecznie dziękujemy !!! To p. prezes Maria Chodkiewicz i p. burmistrz Jerzy Zakrzewski.

Nasze miejsce pobytu to Ośrodek Wczasów Rodzinnych „Poddąbek”. Ośrodek ten  to kameralny obiekt posiadający nowe komfortowe pokoje. Uczniowie zakwaterowani byli w wygodnych 2, 3 oraz 4 osobowych pokojach z łazienkami, balkonem oraz dostępem do mediów i TV J . Ośrodek oferuje baseny kąpielowe: otwarty na dachu i kryty wewnątrz budynku,  2 świetlice, palce zabaw i „Małpi gaj”, boisko do piłki plażowej, salę rekreacje i wiele innych atrakcji. W pobliżu obiektu znajdował się nowy plac zabaw, z którego korzystały dzieci. Ośrodek znajdował się w odległości 500 m od morza.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne, m.in:

  • piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy,
  • gry i zabawy na plaży, placach zabaw i boiskach sportowych na terenie ośrodka wypoczynkowego,
  • wycieczka autokarowa do Doliny Charlotty, połączona ze zwiedzaniem Wodnego zoo i wizytą w fokarium,
  • zwiedzanie Ustki,
  • ogniska z pieczeniem kiełbasek,
  • dyskoteki.

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami.

Najlepszym podsumowaniem są słowa uczestników:

Dla mnie wszystko było super, wszystko mi się podobało. To była niesamowita przygoda..  Ada

Moim zdaniem najciekawsza była Dolina Charlotty. Z wyjazdy wróciliśmy bardzo zintegrowani.  Julka

Było dużo atrakcji, pyszne jedzenie i bardzo ładne pokoje.  Zosia

To był bardzo przyjemnie spędzony czas. Uczniowie – jak zawsze na wyjazdach- zachowywali się wzorowo!!! Opiekun

Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczo położone miejscowości nad morzem. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych uczestniczyły w licznych konkursach i turniejach sportowych. Pobyt na Zielonej Szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. Dzieci, które wyjechały uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny, poznawały słabe i mocne strony swojej działalności. Czas minął bardzo szybko, do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni,  z mnóstwem pamiątek i miłych wspomnień.

Joanna Ściebura