Zawodowa środa

10.04.2019r . – Przedszkolaczki oraz Uczniowie klas I – IV PSP wraz z wychowawczyniami odbyli niezwykłą podróż i spotkali wielu interesujących  ludzi. Wizyty okazały się bardzo ciekawe. Miały również na celu zachęcenie i ukształtowanie predyspozycji zawodowych dzieci.

Pierwszym miejscem odwiedzin był Urząd Poczty Polskiej w Kłobucku.  W czasie wizyty dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Pani kierownik przybliżyła im znaczenie wyrazów takich jak: list, paczka, adresat, nadawca. Dzieci  mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca na poczcie. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze.

Następnym punktem wycieczki były odwiedziny w Państwowej Straży Pożarnej. W ramach powtórki dzieci utrwaliły numery telefonów alarmowych i właściwe zachowanie się w czasie telefonicznego zgłaszania zdarzenia. Każdy z uczestników miał również okazję przećwiczyć podstawy  udzielania Pierwszej Pomocy. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo – gaśniczych. Życzliwi panowie Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Były to m.in: różnorodne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm, buty i strój strażacki. Najbardziej utkwił dzieciom moment zjeżdżania strażaków z długiej rury.

Około południa dotarliśmy do Urzędu Skarbowego. Pani Beata Czuba – Kulisińska opowiedziała na czym polega jej praca. Oprowadziła wycieczkowiczów po tutejszym urzędzie. Dzieci zapoznały się z charakterem pracy urzędu i podstawową wiedzą na temat budżetu i podatków. Spotkanie okazało się bardzo ciekawe, a na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy długopis. DZIĘKUJEMY!!!

Zmęczeni ale radośni i pełni wiedzy zawodowej wróciliśmy do szkoły.

Anna Paturej