Wyjazd do Cinema City

W piątek 21 września bieżącego roku uczniowie klas IV-VIII oraz III Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do kina Cinema City w Częstochowie.
Podróż rozpoczęła się o godz. 9:00. Trasę z Kłobucka do Częstochowy pokonaliśmy w 40 min. W kinie kupiliśmy bilety, popcorn, i napoje. Po zajęciu miejsc w sali kinowej szybko zgasły światła. Film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” okazał się ciekawy i interesujący. To było niezwykłe przeżycie oglądać prawdziwą historię polskich asów przestworzy, którzy stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (Raf-u) Polacy stworzyli elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który pokazał ich bohaterstwo i wielkie umiejętności. Na uwagę zasłużyły także wspaniałe efekty specjalne.
Po zakończonej projekcji uczniowie udali się do autobusu i już o 13:10 byliśmy w szkole. Bezpieczeństwo i opiekę zapewniły Panie Anna Paturej, Anetta Jurek, Anna Garus i Agnieszka Kuzior.
To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie. Piękne postawy Polskich pilotów ukazały niezwykły patriotyzm, który może być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków. Emocje związane z filmem pozostały jeszcze do późnego popołudnia, a może i dłużej…

Anna Paturej