Święta majowe

W piątek  27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cała uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” oraz Hymnu szkoły przy obecności dostojnie wprowadzonego Sztandaru naszej placówki. Występujący uczniowie oraz organizatorzy p. A. Paturej oraz p. J. Patocka , za pomocą słowa i prezentacji multimedialnej, przedstawili informację o powstaniu Konstytucji 3 Maja, co wzbogaciło naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Zaprezentowali historię i źródła czczenia Święta Pracy, które obchodzimy 1 Maja. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych w tym flagi gdyż 2 maja to Święto flagi.
Całość akademii była przeplatana pieśniami patriotycznymi, które pięknie wykonywali uczniowie klas I-III pod opieką p. A. Kuzior.
Uczniowie przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas majowe wydarzenia byli ubrani w strój apelowy. Spotkanie budziło uczucia patriotyczne wśród uczniów gdyż przedstawiało wydarzenia historyczne i teraźniejszość.
Profesjonalną obsługą nagłośnienia i sprzętu audiowizualnego – jak zawsze – zajęli się uczniowie klasy III Gimnazjum , a w szczególności Jakub Nowak.
Apel podsumowała Pani Dyrektor szkoły Agnieszka Nabiałek, która podziękowała za wspaniałe występy oraz życzyła wszystkim miłego, radosnego i bezpiecznego świętowania, zachęcając jednocześnie do udziału w uroczystościach z okazji Świąt Majowych.

Anna Paturej