Polaków Święta Majowe

W środę tj. 8 maja 2019 roku w naszej szkole  odbył się uroczysty  apel z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz świąt majowych.

Przybyli na uroczystość goście: Rodzice oraz Dziadkowie wraz z Nauczycielami i Uczniami wspominali wydarzenia z przeszłości: Święto Pracy, święto św. Józefa Rzemieślnika, beatyfikację Jana Pawła II, Święto Flagi, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Matki Boskiej Królowej Polski oraz rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Każdy uczeń miał przypięty biało-czerwony kotylion i był ubrany w strój apelowy. Cała uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, przy obecności Sztandaru naszej placówki. Prowadzący przypomnieli nam, że: 1,2 i 3 Maja są dniami wolnymi od zajęć w szkole, w pracy. Wiele rodzin spędza ten czas na popularnych „majówkach”. Żyjemy w Polsce, która może szczycić się długo oczekiwaną wolnością. Patrzymy w przyszłość, pamiętając jednak o doświadczeniach minionych lat. Dlatego dziś zatrzymajmy się na chwilę i spójrzmy w przeszłość”.
Organizatorzy, za pomocą słowa i prezentacji multimedialnej przedstawili wiele ciekawych informacji, co wzbogaciło naszą wiedzę historyczną.

Całość inscenizacji była przeplatana tańcami najmłodszych, którzy zaprezentowali Polkę i Trojaka.

Pani Dyrektor A. Nabiałek podziękowała organizatorom za przygotowane występy. Uroczystość podobała się gościom, nauczycielom i uczniom, czego wyrazem były końcowe gromkie brawa dla organizatorów i wykonawców.

Spotkanie budziło uczucia patriotyczne wśród uczniów, w ciekawy sposób przedstawiało wydarzenia historyczne i teraźniejszość.

Anna Paturej