Piernikowe szaleństwo w świetlicy

Ostatnie dni przed Wigilią szkolną upłynęły w świetlicy na pieczeniu i dekorowaniu pierniczków, które następnie miały być wystawione na kiermaszu świątecznym, organizowanym przez naszą szkołę. Pierwsze dwa dni poświęciliśmy na przygotowanie słodkich wypieków a kolejne trzy na ich ozdabianie.
Zajęcia kulinarne w świetlicy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, które zaangażowane w swoją pracę chętnie wyrabiały i wałkowały ciasto a następnie wykrawały z niego pierniczki o przeróżnych kształtach. Piękny, korzenny zapach świątecznych łakoci unosił się w całej szkole, wprowadzając nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wiele radości dostarczyło dzieciom dekorowanie upieczonych samodzielnie pierniczków wielobarwnymi lukrami, posypkami, koralikami oraz specjalnymi pisakami. Pomysłów na ozdabianie pierniczków było mnóstwo, dzięki czemu powstały oryginalne, niepowtarzalne piernikowe dzieła sztuki. Przygotowane przez dzieci pierniczki nie tylko cieszyły oko swoim wyglądem, ale były też smakowite, dlatego błyskawicznie rozeszły się w czasie szkolnego kiermaszu świątecznego.
Biorąc pod uwagę zapał, z jakim dzieci pracowały podczas przygotowywania świątecznych wypieków, musimy zaplanować kolejne zajęcia kulinarne w świetlicy w zbliżającym się Nowym Roku.

Justyna Paszkiewicz