Nigdy więcej wojny. Przerwane dzieciństwo.

W czwartek 26 września 2019r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie, które upamiętniło 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 10:00 w trakcie, której uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni wojenne.

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia było spotkanie z Państwem Adelą i Czesławem Klecha, którzy zechcieli wspomnieć i opowiedzieć o trudnych wojennych czasach. Dzieląc się z nami swoim doświadczeniem i przeżyciami skłonili uczestników spotkania do zastanowienia się nad losem pokolenia Dzieci Wojny. Niestety wybuch II wojny światowej nie pozwolił dzieciom i młodzieży w Polsce na kontynuację nauki w szkołach. Codzienność stała się koszmarem, a beztroskie dzieciństwo zastąpiły obrazy śmierci, smutku i cierpienia.

Dziś żyjąc w czasach wolnych od wojennej zawieruchy powinniśmy tym bardziej doceniać, jak ogromnym szczęściem jest móc żyć w normalności. Projekt, w którym uczestniczyliśmy pt. „Przerwany Marsz” jest próbą wyrażenia szacunku i podziękowania pokoleniu wojny za ich życie, za to, że mimo złamanego dzieciństwa przetrwali i są razem z nami.

DZIĘKUJEMY !!!

Uroczystość wspólnie z uczniami przygotowały Panie: Anna Paturej, Anetta Jurek, Ewelina Dawczyk.