Konkurs „Koty w literaturze”

6 lutego 2019 r. o godz. 12.00 w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników międzyszkolnego konkursu na lapbooka pt. „Koty w literaturze”. Konkurs zorganizowany został w ramach Światowego Dnia Kota obchodzonego 17 lutego. Uroczystość poprowadziła Pani Renata Lipniewska – wicedyrektor RODN „WOM” ds. bibliotek pedagogicznych.
Celem konkursu było zachęcanie dzieci do czytania i czerpania wiedzy z książek, kształtowanie umiejętności przekazania i zaprezentowania swojej wiedzy oraz rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów. Zadaniem uczestnika było przygotowanie lapbooka, czyli książki tematycznej zgodnej z tematyką konkursu.
W konkursie wzięło udział 47 uczniów z 18 szkół podstawowych miasta Częstochowy, powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, miłośniczki kotów 😉 pod opieką p. J. Ściebury:

  • Maria Filak kl.6
  • Zofia Sołtysiak, kl.6
  • Natalia Stępień, kl.6
  • Maria Woszczyńska, kl. 6
  • Wiktoria Rycharska, kl. 7

Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i staranne – uczennice otrzymały dyplomy za uczestnictwo, natomiast praca Marii Woszczyńskiej została wyróżniona w kategorii klas 4-8.

Lapbook to bardzo interesująca forma pracy, łączy kreatywność ucznia i urozmaica naukę nawet trudnych zagadnień. Jest wykorzystywana w naszej szkole na lekcjach i cieszy się zainteresowaniem nie tylko uczniów 🙂

Gratulujemy wszystkim uczestnikom 🙂

Joanna Ściebura