Ferie w mieście – dzień 1

29 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Dominika Savio rozpoczęła się akcja „Ferie w mieście”, która potrwa 5 dni. Przez ten czas nauczyciele uczący w tej szkole przygotowali bardzo ciekawy program i wiele atrakcji. Wielkie podziękowania należą się p. Burmistrzowi Jerzemu Zakrzewskiemu, p. Jackowi Krakowianowi, p. Stanisławowi Zychowi i p. Prezes SPSK Marii Chodkiewicz – to dzięki  Ich wsparciu nasza szkoła mogła zorganizować tę wspaniałą akcję dla dzieciaków.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w dwóch blokach zajęć (były to zajęcia sportowe i klub naukowca). Ze względu na pogodę zajęcia sportowe odbyły się na sali gimnastycznej – był to interdyscyplinarny konkurs sportowy. Uczniowie rywalizowali z podziałem na grupy wiekowe w sześciu konkurencjach tj.: rzut do kosza, skoki na skakance, rzut krążkiem, skok w dal, rzut woreczkiem, tor przeszkód. Rywalizacja była zacięta, uczestnicy byli bardzo zaangażowani i zmotywowani – wygrała Kamila Wilk (kategoria klas młodszych), Angelika Roszkowska (kategoria klas starszych). Wielkie brawa dla dziewczyn 🙂

Pobawmy się w eksperymentowanie – KLUB NAUKOWCA.
W czasie 2 części zajęć przewidzianych w tym dniu dzieci przeobraziły się się Małych Naukowców.
Stworzyły piasek… prawie taki jak nad morzem czy kolorowy napój; bawiły się bąbelkowymi miksturami, które zaczęły w pewnym momencie samodzielnie modyfikować; budowały łódkę, która potrafiła popłynąć; wspaniale (szczególnie chłopcy) łączyły obwody elektryczne… i żaróweczka się zapalała. Dużo radości  sprawiły dzieciom „ niepękające bańki do odbijania czy kulminacyjna „coca – colowa” fontanna.
Zajęcia miały pokazać to, co w eksperymentowaniu najważniejsze… nauka nie musi być nudna, może być świetną zabawą 🙂 🙂 🙂