Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy przypadający na 14 października DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

Świętując DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ wspominamy rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Inna nazwa tego święta to Dzień Nauczyciela powołany na mocy ustawy 27 kwietnia 1972 roku. Tak więc datę 14 października uznaje się do dzisiaj za święto wszystkich pracowników oświaty.
Głównym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole była uroczysta akademia, zorganizowana w przeddzień Święta o godz. 10.00. Uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej rozpoczęło się od nabożeństwa, które poprowadził ks. Grzegorz Słaby. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką p. Anny Paturej i Anetty Jurek. Na początku zaprezentowali się młodsi uczniowie recytując piękne wiersze i śpiewając piosenkę. Później przyszedł czas na starszych uczniów, którzy odegrali wesołe przedstawienie pt. „Rada Pedagogiczna”. Nie mogło zabraknąć także przemówienia pani Dyrektor Agnieszki Nabiałek. Miłym akcentem były symboliczne upominki dla nauczycieli wręczone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wyrazili swoją ogromną wdzięczność pedagogom i innym pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie, składając serdeczne życzenia.

AP